Як зробити кар’єру на роботі: топ-7 методів?

Хороша і улюблена робота – мрія багатьох. Але що, якщо ви рік за роком сподіваєтеся на підвищення, а його все немає? Або вже вічність займаєтеся працею, яка вас не влаштовує? Ми вирішили зібрати поради успішних людей і поділитися ними з вами. Давайте дізнаємося головні козирі, за допомогою яких можна побудувати гарну кар’єру.

Метод 1: Не бійтеся

Героїня популярного серіалу “Дві дівиці на мілині” якось жартома сказала, що не хоче ризикувати, тому що боїться успіху. Але, як то кажуть, в кожному жарті є частка жарту. Насправді багато хто з нас боїться ризикнути. Ми не хочемо що-небудь міняти, щоб не зіпсувати майбутнє. Але саме наші вчинки його визначають. Іноді варто все ж довіритися інтуїції і зробити по-своєму. Довіряйте собі – і вам будуть довіряти інші.

Метод 2: Слідкуйте за здоров’ям

Бути старанним співробітником – похвальна справа. Але прагнучи досягти кар’єрних висот, багато хто забуває про правильний режим дня, пропускають прийоми їжі і ігнорують сон. А то і зовсім переносять хвороби на ногах. Начальство, може, і оцінить завзяття, а ось організм точно не подякує. Чи не піклуючись про себе, ви ризикуєте отримати проблеми з серцем, опорно-руховою системою, кишково-шлунковим трактом і багато інших, причому не на жарт. Так ви ризикуєте повністю вигоріти на роботі – не тільки фізично, а й морально. Ведіть графік дня, регулярно харчуйтеся і займайтеся спортом. Це допоможе бути в тонусі і витримувати великі навантаження.

Метод 3: Набирайтеся досвіду

Читаючи біографії знаменитих людей, ви напевно помічали, що багатьом з них довелося докласти чимало зусиль, перш ніж вони зробили успішну кар’єру. Наприклад, Джиму Керрі доводилося підробляти після школи, так як його батька звільнили з роботи і їм довелося переїхати в інше місто. Також відомий актор працював на заводі.

Якщо зараз ви працюєте на нецікавій посаді – не варто впадати у відчай. Сприймайте будь-яку роботу як крок до вашої майбутньої кар’єри. Це всього лише сходинка у величезній сходах. Отримуйте користь з тих місць, де перебуваєте. Різні професії допоможуть набратися терпіння, навчать спілкуватися і виходити правильно з стресових ситуацій. Головне – пам’ятати про свою остаточну мету.

Метод 4: Не дивіться по сторонам

Співробітники фірми – це її обличчя, гордість і механізм. І кожен гвинтик вносить свою неоцінену працю. А так як ви частинка механізму і плануєте ще довго їм бути – потрібно правильно спілкуватися в колективі. Але трапляється, що після підвищення спілкування з колегами різко ускладнюється. Не варто підживлювати почуття провини – ви на цій посаді тому, що заслужили наполегливою працею. Не варто побоюватися втратити приятельські стосунки – справжніх друзів ви не втратите. Не дозволяйте втягувати себе в конфлікти, не слухайте плітки і не намагайтеся потурати іншим. Будьте доброзичливими і розуміючими – але впевненими в своїх рішеннях.

Метод 5: Правильна подача

Багато роками домагаються успішності. Але в цьому випадку має працювати інше правило: тут і зараз. Відчуйте, що ви вже успішні. Ваша постава, мова, манери, вміння одягатися – все повинно наштовхувати людей на думки, що ви дійсно чогось варті. Для цього не обов’язково мати багато грошей. Але не перестарайтеся і не переоціните себе: пихатість і самовпевненість ні у кого не в пошані.

Метод 6: Вчіться

Звичайно, у вас вже є навички і досвід, завдяки яким ви приносите користь своєї організації. Однак тенденції не стоять на місці – і важливо завжди бути в курсі останніх новин. Відбирайте для себе ті матеріали, які можуть стати в нагоді саме у вашій роботі. Вивчайте нове швидше за інших – і станете незамінним співробітником.

Метод 7: Хороший бос

Ви можете вибрати роботу в престижному офісі – і потрапити повз. Тому що начальник, немов вийшов з пекла, ніколи не дасть вам можливості розвиватися. Більш того – безжально задавить паростки ідей і креативу. Вибираючи роботу – ви вибираєте начальство. Звичайно, ідеальних босів немає. Як і людей, в принципі. У кожного свій підхід і принципи. Хороший начальник – не той, хто буде закривати очі на прогули, обговорювати з вами футбольну гру або який не звертає уваги на співробітників. Шеф – це людина, яка здатна поставити чіткі завдання, пояснити помилки і побачити потенціал. Ви відразу побачите людину, з якою вам буде приємно і корисно співпрацювати. Скористайтеся цим шансом з розумом.

Нічого не відбувається відразу. Але якщо ви налаштовані серйозно і впевнені в собі – все вийде.

Залишити відповідь