Як знайти нову роботу: топ-7 важливих правил?

Шукати нову роботу доводиться з багатьох причин. Нестабільна заробітна плата, постійні стреси і конфлікти з колективом, занадто суворе начальство. Також людина може зрозуміти, що більше не хоче займатися старою справою і хоче щось поміняти. У будь-якому випадку, якщо ви остаточно вирішили шукати нову роботу, варто ретельно все розпланувати. І тоді у вас вийде.

Правило 1: Не поспішайте

Навіть якщо вас дістала робота на теперішній посаді – не варто все обрубувати відразу. У більшості випадків людина піддається внутрішньої паніці через проблеми з колегами, перевтоми і домашні фактори – наприклад, докорів із-за низького заробітку. Не варто поспішати. Можливо, вам просто потрібно залагодити конфлікти та непорозуміння або взяти відпустку.

Якщо ж рішення остаточне і безповоротне – починайте шукати нову вакансію, не йдучи зі старої роботи. Це допоможе триматися на плаву, поки не влаштуєтеся на новому місці. Не варто усім сурмити, що ви збираєтеся піти. Навіть якщо ви незамінний співробітник – подібний вчинок вважатимуть за зраду. Вас спокійно можуть звільнити або знайти заміну. Крім того, якщо в результаті захочете залишитися, — бос двічі подумає, чи варто залишати. Адже якщо раз захотіли піти – захочете і потім.

Також не варто розкидати копії свого резюме і проглядати вакансії на робочому комп’ютері: ваша пошта цілком може перевірятися. Також виберіть час для того, щоб пройти співбесіду так, щоб воно не збігалося з робочими годинами. Можете взяти відгул або невелику відпустку – так зможете обійти більше місць і спокійно підготуватися до інтерв’ю.

Правило 2: Визначтеся

Одна з головних проблем пошуку нової роботи – нерозуміння того, чого ви хочете досягти і отримати в результаті. Можливо, ви бажаєте спробувати себе в чомусь новому? Чи не хочете кардинально змінювати професію і просто хочете перейти на більш оплачувану посаду в своїй сфері? Перед тим, як приступати до пошуку, варто добре все зважити і зрозуміти, з чим ви хочете працювати в подальшому. Це не тільки допоможе у виборі, але і налаштує на серйозну мету.

Правило 3: Оцініть свої сили

Вам хочеться зробити кар’єру і отримувати гідну зарплату? Будьте готові до того, що на новому місці від вас зажадають певних знань і навичок. Перед тим, як надсилати резюме майбутньому працедавцю – переконайтеся, що ви дійсно маєте весь необхідний багаж знань. У багатьох компаніях діють навчальні курси та стажування. Не соромтеся вчитися чомусь новому – і отримаєте хорошу вакансію.

Правило 4: Зруйнуйте бар’єри

Страх заважає нам у всіх сферах життя. Зміни змушують турбуватися про майбутнє і зупинятися на півдорозі. Так, для того, щоб отримати роботу, доведеться попрацювати з собою – в першу чергу, психологічно. Багато людей бояться співбесід, незнайомих колективів і нових правил гри. Але не варто боятися вийти із зони комфорту і показати весь свій потенціал. Тільки таким чином вдасться знайти підходящу вакансію. Репетируйте свою розмову з роботодавцем перед дзеркалом, робіть компліменти незнайомим людям і не бійтеся знайомитися. Стресові, на перший погляд, ситуації допомагають розкритися. Наприклад, журналістам доводиться весь час дізнаватися інформацію, брати інтерв’ю на вулицях і у відомих людей. Але така впевненість в собі не завжди залежить від характеру. Роки практики, досвіду, роботи над собою – і ви зрозумієте, що немає нічого неможливого.

Правило 5: Ходіть на співбесіди як на роботу

Один мій знайомий дуже довго не міг влаштуватися на роботу. Після роздумів він вирішив ретельно розпланувати свій день. Прокидався о восьмій, снідав, вмикав комп’ютер і шукав роботу – рівно до 6 вечора. Крім того, самостійно навчався і удосконалював резюме. Кожен раз добре готувався до співбесіди, а після аналізував всі помилки.

Якщо дійсно хочете знайти роботу, не думайте, що досить витратити трохи часу. Але привчивши себе до дисципліни, ви не тільки швидше знайдете роботу, але і налагодите графік дня.

Правило 6: Правильне резюме

Думки фахівців часто розділяються. Одні радять складати резюме коротко і холодно, інші – показати всю творчу натуру. І ті, і ті праві. Все залежить виключно від напрямку. Якщо влаштовуєтеся на офісну роботу – краще витримати документ в класичному стилі, зробивши акцент на сильні сторони і активну участь в робочому процесі. Творчі професії вимагають більш тонкого підходу. Зазвичай крім резюме роботодавець пропонує виконати кілька тестів або розповісти про себе у певній манері. Важливо розуміти специфіку справи і показати, що ви здатні впоратися з поставленими завданнями.

Правило 7: Терпіння

Мабуть, найбільш важлива і відповідальна частина, про яку ми можемо забути. Потрібно бути готовим до того, що робота не з’явиться за один день. А, може, й за два. Тому варто залишити невеликий запас на перший час. Також ви можете підробляти на фрілансі, поки не знайдете стабільну вакансію. Головне – не опускати руки і не впадати у відчай. Як тільки ви розслабитеся і перестанете хвилюватися – вас запросять на співбесіду.

Залишити відповідь