Як вивчити англійську: дієві методи?

Знання іноземної мови розсуває кордони, підвищує розумові здібності і допомагає в багатьох сферах життя. Багато компаній вимагають знання хоча б одного -, як правило, англійської. Це зручно і вигідно, тому взятися за його вивчення просто необхідно. На жаль, багато хто ігнорував уроки англійської в школі, а в деяких установах вивчали інші іноземні мови. Що ж робити, якщо ви вирішили, так би мовити, підкорити Еверест і з усією серйозністю взятися за вивчення?

Метод 1: Мотивація

Бажання поїсти солоденького мотивує нас сходити в магазин, мрія бути в формі – бігти в спортивний зал. Щоб вивчити іноземну мову, у вас теж повинна бути мотивація. Може, ви хочете дізнатися щось нове? Або бажаєте отримати підвищення на роботі? Можливо, познайомилися з друзями за бугром і хочете спілкуватися з ними більш вільно? Ваші цілі повинні бути фундаментальними. Тоді буде вагома причина не закидати все на півдорозі.

Метод 2: Виділіть час

Іноземна мова, як і улюблена жінка, потребує уваги і часу. В ідеалі на вивчення англійської варто виділяти кілька годин в тиждень. Якщо не виходить – займайтеся кожен день по 10-15 хвилин. Якщо вірити фахівцям, найкраще повторювати слова вранці – так вони запам’ятовуються краще.

Метод 3: Запишіться на курси

В наш час існує багато навчальних онлайн-програм, завдяки яким можна самостійно вивчити потрібні теми. Однак якщо у вас проблеми з дисципліною і брак часу – варто подумати про заняття в мовній школі. Таким чином ви зможете налагодити регулярність занять, тверезо оцінити свої можливості і попрактикуватися з іншими. Також репетитор зможе вказати на помилки і теми, над якими вам варто попрацювати більше.

Метод 4: Дивіться фільми без перекладу

Приємний і простий спосіб краще вивчити мову – дивитися фільми і серіали в оригіналі. Виберіть пару-трійку улюблених стрічок і уважно вслуховуйтесь. Спочатку буде важко, так як британський акцент або американський сленг може збити з пантелику. Крім того, існує безліч словесних оборотів і приказок, які переводяться не дослівно – як, наприклад: “No pains, no gains” ( “Без праці не витягнеш і рибку зі ставка”). Але з часом розуміти стане простіше.

Метод 5: Більше вправляйтеся

Вивчати англійську можна на кожному кроці – і отримувати від цього задоволення!

· Підспівуйте улюблених виконавців, які співають англійською мовою.
· Намагайтеся переводити всі фрази і написи, які зустрічаєте по дорозі. Звичайно ж, з цензурою.
· Читайте книги в оригіналі і виписуйте незнайомі слова.
· Записуйте в блокнот фрази, які б стали в нагоді в звичайній розмові.
· Знайдіть носіїв мови в соціальних мережах і листуйтеся з ними частіше – так ви підтягнете граматику. Важливо спілкуватися саме з носіями або тими, хто має хороший рівень володіння англійською мовою. Не варто вчитися у людей, які можуть перекручувати слова або не зовсім правильно будувати речення.
· Слухайте аудіоуроки і повторюйте вголос.
· Практикуйтеся перед дзеркалом. Можете уявити себе в іншій ролі. Наприклад, ви подорожуєте по Англії XX століття з метою прикупити собі майстерню.

Метод 6: Не ослабляйте хватку

Іноді інтерес до уроків може ослабнути. Буває й таке. Варто дати собі тимчасовий перепочинок. Але не потрібно повністю закруглятися і закидати вивчення. Коли немає практики – багато починає забуватися. Тому вивчення англійської – це постійний процес.

Метод 7: Шукайте тренінги та зустрічі

У багатьох містах існують безкоштовні тренінги і зустрічі з іноземцями, які із задоволенням спілкуються і діляться своїми знаннями і враженнями з іншими. Відстежуйте такі події за допомогою соціальних мереж і місцевих газет, а також запитуйте у друзів. Це креативний і простий спосіб не тільки підтягнути мову, а й дізнатися щось нове.

Залишити відповідь