Як вчити іноземні мови?

Скажіть, вам знайома ситуація, коли вже кілька місяців або навіть років ви намагаєтеся вивчити будь-яку іноземну мову? Деякі люди десятиліттями вчать мову, а результатів немає, вони вивчають хитросплетіння граматики абсолютно безрезультатно. А якщо людина наполеглива і досить терпляча, то вивчення мови перетворюється на тортури. Скільки разів ви говорили собі «треба» і продовжували наполегливо вивчати мову традиційними методами, які, на жаль, абсолютно не дієві.

Я розумію вас, так як сам через це пройшов. Спочатку школа, а потім університет факультет іноземних мов. Там вчили багато чому, але не мови. Після випуску я був так само далекий від мови, як і від місяця і зрозумів, що пора щось міняти. Почався мій пошук методик, порад, експериментів з вивчення.

Сьогодні я хочу поділитися своїм досвідом. Всі методики давно відомі, і придумані не мною, але з якоїсь причини не застосовують масово. Всього п’ять простих кроків і іноземна мова підкоритися вам.

З чого почати?

Отже, приступимо. Закрийте підручники з граматики. Звичайно, я розумію, ви швидше за все купили багато підручників з граматики, всі вони чудові, докладні і зрозумілі. Але просто закрийте їх і приберіть на полицю подалі. Вони вам не знадобляться. Мова – жива, і вона змінюється, кожен рік, кожен день. Так що яким би не був ваш підручник – він безнадійно застарів. У ньому канцелярська мова, яка майже не використовується при розмові. Прибрали? Йдемо далі.

Що для вас знання мови? Мінімум 50% дадуть відповідь на це питання, що це вільне спілкування на цій мові, тому геть правила читання. Ми починаємо з аудіювання, просто починаємо слухати мову.

Так, ми просто включаємо звукову доріжку і слухаємо. Зараз є безліч варіантів: курси, аудіокниги, фільми, серіали. Просто виберіть, що сподобалося, але намагайтеся щоб матеріал був простіше. Наприклад, серіал Екстра, який дає базову лексику, а чітка і повільна мова дозволяє розібрати вимову. А головне, він є на багатьох мовах. Коли ви перестали боятися мови, знаходимо аудіо супроводжуване текстом. Це може бути книга, курси або фільм з субтитрами.

Третім кроком буде – це прочитання, поки тільки очима, мови диктора. Ви потихеньку починаєте запам’ятовувати написання і вимову слів. І вам зовсім не потрібні правила, де описується, як вимовляється звук і слова. Ви це чуєте самі!

А далі більше, через якийсь час ви зрозумієте, що можете повторювати за диктором. І це треба обов’язково робити. Так, спочатку будуть зрозумілі не всі слова, ви будете багато пропускати, але тут головне не зупинятися. Повторюючи за диктором, ви запам’ятовуєте вимову без акценту. Попутно ви переходите до читання в слух, це допоможе устаканити вимову.

І ось останній крок, заради чого все і затівалося, ви починаєте говорити! Не думаючи про граматику, не думаючи про правила. Ви стільки вимовляли текстів, діалогів з правильною побудовою фраз, що вам не потрібно окремо вчити граматичні конструкції. Вони у вас в голові, не у вигляді правил, а вони «живі», напрацьовані досвідом, а значить ви їх будете використовувати, а не судорожно згадувати.

Якщо вам немає з ким говорити, то ви можете знайти співрозмовника в інтернеті, говорити з самим собою або завести аудіо/відео щоденник або навіть блог.

У випадках щоденника або блогу, ви завжди зможете відстежити свій прогрес. Не замислюйтеся про те, як це виглядає. Головне, що це працює!

І хочу розповісти по секрету, якщо займатися з радістю, а вивчення мови сприймати як свято, вона відповість вам взаємністю.

Успіхів у вивченні!

Залишити відповідь