Як успішно пройти Skype-співбесіду?

У наше століття високих технологій таким способом проведення інтерв’ю на цікаву вакансію, як Skype-співбесіду, вже складно здивувати. Всі чули про таку можливість, далеко не кожному ще доводилося з нею стикатися. Тому, коли пошукач несподівано отримує від потенційного роботодавця пропозицію провести першу зустріч не в офісі, а у віртуальному просторі, він може злегка занервувати — адже це так незвично!

І зовсім даремно. Співбесіда по Skype, аккаунт який сьогодні має абсолютну більшість дорослих людей, демонструє набагато більше переваг, ніж недоліків. Судіть самі!

Плюси співбесіди по Skype

– Ви економите час і гроші, проходячи інтерв’ю у власному будинку. Вам не потрібно заздалегідь розраховувати час на дорогу до офісу, який може знаходитись на іншому кінці міста або взагалі за його межами.

– Вдома, як то кажуть, і стіни допомагають. Ви можете влаштуватися максимально комфортно і проходити співбесіду розслаблено.

– Трапляється, що пошукач і рекрутер з перших хвилин розуміють, що їхня розмова безперспективна. У такому випадку Онлайн-трансляція дозволить без відчуття незручності перервати бесіду, ввічливо попрощавшись. Те ж саме, якщо відбувається одностороння втрата інтересу до співпраці. Без необхідності «ретируватися», ви можете пояснити своє рішення і не витрачати ні свого часу, ні часу співрозмовника.

– Інтерв’ю за власним комп’ютером дає можливість при необхідності без зволікання надати рекрутеру цікаві файли, наприклад, з вашого портфоліо.

– Якщо співбесіда по скайпу є лише першим ступенем у відборі кандидатів, то наступного разу ви ввійдете в двері офісу, вже не будучи в невідомості, що вас чекає.

Мінуси онлайн-співбесіди

– Не можна відразу побачити й оцінити потенційне місце роботи, складність дороги до неї, умови праці, познайомитися з колективом.

– Онлайн-інтерв’ю більш “плоске” і у деяких недосвідчених претендентів може виникнути відчуття, що воно не справжнє. Це може призвести до затиснутості і збентеження, а значить, не дозволить постати перед роботодавцем у вигідному світлі.

Як успішно пройти інтерв’ю по Skype

– Продумайте, як будете виглядати ви самі і фон позаду вас. Постарайтеся створити максимально нейтральну обстановку без зайвих предметів. І, звичайно, ні в якому разі не допускайте потрапляння в кадр бардаку та інших побутових подробиць.

– Якщо ви на момент планованого співбесіди будете вдома не одні, забезпечте собі недоторканність на цей час: відволікатися на будь-яких членів сім’ї і тварин буде як мінімум недоречно.

– Заздалегідь перевірте якість зв’язку, щоб вона не обірвалася на півслові, поставивши вас в незручне становище.

– Зверніть увагу на свій аккаунт: фото, статус, особисті дані. Все повинно виглядати професійно.

– Не варто думати, що співбесіда по скайпу передбачає домашній одяг, ви повинні виглядати зібраним і охайним. Це також на підсвідомості додасть вам впевненості в собі.

– Приготуйте все те ж, що взяли б з собою на очну співбесіду: важливі документи, блокнот і так далі, щоб при необхідності не починати нервово шукати, куди ж поділася у цьому будинку ручка.

Співбесіда по Skype — сучасний спосіб ефективного підбору персоналу з одного боку і пошуку роботи, з іншого. Цей метод зручний і вам, і наймачеві. Тому не варто відразу відмовлятися від такого виду бесіди. Але і до неї потрібна певна підготовка, щоб пройти її успішно.

Залишити відповідь