Як позбутися від вогкості в приміщенні?

Будь-яка будівля, якій більше 80 років, найімовірніше, матиме суцільні стіни (на відміну від сучасних порожнинних стін) з цегли, каменю, дуба або землі. Такі будинки часто страждають від надмірної вологи, хоча у багатьох випадках проблеми виникають у результаті сучасних змін або «поліпшень» самої будівлі, таких як заміна вапна цементом, забарвлення з використанням сучасних непроникних продуктів, заміна дерев’яних підлог бетоном, зменшення вентиляції або зміну ландшафту землі навколо будівлі.

Незважаючи на те, що немає ніяких вимог до будівельних норм з ремонту вологої ізоляції в таких будинках, замовники часто наполягають саме на вологому лікуванні, і перетворення повинні бути поновлені відповідно з деякими правилами. Збиток може бути нанесений стінам з використанням невідповідних сучасних матеріалів – наприклад, силіконовий вологонепроникний курс робіт може вирішити проблему підвищення вологості в м’яких цегляних стінах, але він зруйнує земні кладки, а для стін викладених з каменю або щебеню, він не годиться зовсім і витрачені гроші будуть просто викинуті на вітер.

Якщо є ознаки підвищення вологості в будівлі, отримайте як мінімум дві експертні незалежні думки, щоб переконатися, що будинок дійсно потребує допомоги. Для цього повинні бути ознаки гігроскопічних солей, які видно на деяких ділянках кладки, особливо в кутах і в місцях дотику до землі. Часто проблема може бути вирішена з використанням популярних методів, таких як поліпшення дренування грунту навколо об’єкта, зниження у дворі рівня землі, поліпшення вентиляції, а іноді просто відновлення опалювального контуру.

Дуже часто вологість виникає через конденсації повітря всередині будівлі. Рішення полягає в поліпшенні вентиляції і забезпеченні того, щоб стіни будівлі дихали. Для цього відновлюють вапняний розчин замість непроникного цементу в штукатурці.

Проникаючі вологі проблеми в стінах і стелях можна вирішити, переплануванням цегляної кладки вапняним розчином, ремонтом кріплення даху, заміною пластикових вікон і долин на дерев’яні аналоги, ремонтом водостоків і дверей.

Суть полягає в тому, щоб уникнути швидких рішень, які можуть пошкодити будівлю так і не вирішивши проблему.

Багато природоохоронних організацій не хочуть розпилювати хімікати в будівлях для обробки гнилі і деревного хробака, так як ці проблеми можуть самі вирішитися через кілька місяців після того, як буде усунена сирість, і будівля прогріється. Проте, не всі готові чекати або приймати будь-які ризики, а замовники часто наполягають на швидкому хімічному лікуванні свого об’єкта.

У боротьбі з вогкістю пріоритетом є терпіння і покрокові дії, а не поспішні висновки і рішення. Варто проаналізувати все, прорахувати кошторис на виконання робіт і тільки потім приймати правильні кроки для боротьби з вологою.

Залишити відповідь