Як навчитися економити і відкладати гроші?

Питання економії грошових коштів, дуже важливt у нашому житті. Якщо ми хочемо правильно розпоряджатися грошима, жити за коштами, то нам обов’язково потрібно знати, як правильно економити гроші і які секрети і способи економії.

Чому багато людей не правильно розпоряджаються грошима?

Доведено, що в соціумі 90% людей відчувають постійну нестачу грошей, а причина банальна – фінансова безграмотність. Людей не навчили або люди самі не навчилися розпоряджатися грошима. Особливо в молодому віці ця проблема стоїть гостро, і подолати її можна тільки в тому випадку, якщо дотримуватися певних правил та виробити їх як звичку.

З чого почати?

Що б перестати жити від зарплати до зарплати, відмовляти собі багато в чому, рахувати жалюгідні копійки. Потрібно почати відкладати гроші!

Якщо ви почнете відкладати гроші, зараз, то ви станете спокійним і впевненим у завтрашньому дні. Зможете планувати і виробити у себе дисципліну до грошей. Що згодом забудете про таку проблему, як жити від зарплати до зарплати, як переживати, що вам не вистачає на щось необхідне.

Але, як відкладати гроші, якщо зарплата маленька і її не вистачає на необхідні потреби, запитаєте ви? Все просто, візьміть собі за звичку відкладати 10-15% від зароблених коштів. Нехай ці 10-15% ви назвете у своєму бюджеті, як стаття витрат «на чорний день», неважливо. Але ви обов’язково повинні робити це регулярно, це дисциплінує вас, і ви зможете досягти бажаного результату.

Порада №1. Визначте мету.

Подумайте, для чого ви відкладаєте гроші, поставте собі мету. Якщо ви не вирішите для чого ви збираєте гроші, швидше за все ви просто незабаром перестанете так робити, чи витратите їх на непотрібну річ.

Приклад. Якщо ви хочете купити новий телефон, але суми у вас такої немає. Ви можете розрахувати, скільки вам потрібно відкладати на місяць грошей, що б його купити, поставити терміни, за скільки місяців ви повинні зібрати суму. І почати збирати. Все дуже просто — плануйте.

Порада №2. Пізнайте, яка ціна грошей.

Багатьом людям гроші даються нелегко. Хтось працює на шкідливому виробництві; хтось, не висипаючись, працює в нічні зміни; хтось- на двох роботах, так як на одній роботі грошей не вистачає. Задумайтеся, скільки ви витрачаєте сил і часу? Ми як білки в колесі вічно крутимося, що б заробити і перетворюємо своє життя в марафон, в гонитву за грошима.

Порахуйте, скільки ви заробляєте в годину, адже для економії коштів, ви повинні зрозуміти, що витратити суму ви можете в кілька секунд, а скільки вам довелося працювати, що б отримати її. Знайте ціну грошам.

Порада№3. Що б почати відкладати, не майте боргів.

Якщо ви маєте кредити, швидше за все ви погано розпоряджаєтеся своїми фінансами. Для цього, якщо ви задалися метою навчитися економити, в першу чергу розпрощайтеся з боргами.

У разі якщо це зробити не можливо, тоді спробуйте такий варіант. Звичайно, це не вирішить проблему, але зможе полегшити вам завдання. Є фінансові організації з більш низьким відсотком по кредитуванню, для того що б ви могли заощадити гроші на відсотках, візьміть у них кредит, що б погасити наявні. Від цього ви тільки виграєте.

Порада№4. Заведіть домашню бухгалтерію.

Записуйте всі витрати. Для цього збирайте чеки і запам’ятовуйте, скільки, коли і де ви заплатили гроші і за що. За допомогою домашньої бухгалтерії ви зможете аналізувати, де ви витратили більше, ніж потрібно, а де заощадили.

Ви можете завести зошит або блокнот для домашньої бухгалтерії, також використовуйте програми на смартфонах або ПК для зручності. Наприклад «Домашній бухгалтер».

Записуйте всі доходи. Розподіліть всі кошти з вашого доходу, починаючи з обов’язкових платежів. Як варіант, можете використовувати метод конвертів. Підписуйте конверти за призначенням, наприклад, комунальні платежі, харчування, транспортні витрати і т. п. Покладіть в кожен конверт ту суму, яка потрібна для витрат. За допомогою цього ви не витратите зайвого.

Порада№5. Заощаджуйте гроші на харчування, але не на шкоду собі.

У середньостатистичної людини левова частка доходу йде на продукти харчування. Що б заощадити в цій статті розтрат, потрібно в першу чергу переглянути свій раціон. Але не в бік неякісної, а в бік корисної їжі. Я впевнений, ви точно помітите, що багато смакоти, яку ви любите, вони не тільки шкідливі і дорогі, але і б’ють по здоров’ю. До них можна віднести: чіпси, різноманітні снеки, фастфуд, солодощі типу тістечок і тортів. На них йде велика частина вашого бюджету.

А можна піти іншою дорогою і почати харчуватися на 100% здоровою і корисною їжею. Пам’ятайте, не купуйте розкручені бренди, вони на багато дорожче. Краще купуйте аналогічні продукти, але менш розкручені і доступні за ціною. Таким способом ви та заощадите гроші і подбаєте про здоров’я.

Складіть меню на 7 днів

Дуже часто виходить, що ви не використовуєте всі продукти, на які витратили гроші, і зіпсованими викидаєте їх. Складіть меню на тиждень. Так ви зможете зрозуміти, які продукти вам потрібні, і купити їх.

Заплануйте день для покупок

На підставі меню, яке ви складете на 7 днів, закупіть необхідні продукти. Звичайно, ви будете, ходить у магазин, але тільки за тими продуктами, які швидко псуються і заготовити їх на цілий тиждень, буде неможливо. Наприклад, це молочка, хлібобулочні вироби і т. п.

Складіть список покупок

Дуже часто ми йдемо на поводу у маркетологів, купуючи більше, ніж нам треба. Для того, що б уникнути розтрати сімейного бюджету, складіть список покупок, за якими ви плануєте піти. Це дуже зручно, ви не забудете, що потрібно купити в магазині і не витратите зайве.

Платіть тільки готівкою

Завжди платіть готівкою, так як відчуття грошей, дає вам якусь силу волі, вам важче розпрощатися з грошима. Навпаки, з кредитною карткою інша ситуація, ви не відчуваєте грошей, і розлучатися з ними вам буде простіше. Тим більше що на карті може бути велика сума, яку готівкою ви не будете носити і спокуси витратити більше грошей, у вас може з’явитися.

Купуйте продукти, коли ви ситі

Запам’ятайте, що голодна людина може купити набагато більше, ніж запланувала. Цим завжди користуються супермаркети. Вони спонукають апетит у людини, поширюючи запахи в торговому залі, наприклад, свіжоспеченого хліба.

Пам’ятайте, про прийоми магазину

Дуже часто хороший і недорогий товар викладають в супермаркетах на полицях вгорі або внизу. З-за цього, обов’язково, вивчайте весь асортимент на полиці, порівнюйте ціни і склади, дивіться дату виготовлення. Найчастіше на середніх полицях коштує найдорожчий товар.

На роботу, беріть їжу з дому

Економте на обідах, беріть їжу з собою. Так ви зможете заощадити левову частку вашої зарплати та вберегти своє здоров’я від не зрозуміло як приготовленої їжі в їдальні.

Порада№6. Заощаджуйте гроші на покупки.

Користуйтеся дисконтними картками

Майже у всіх мережевих магазинах, є програми за дисконтними або накопичувальними картками. Обов’язково використовуйте їх, так ви зможете економити від 3% до 15% від суми покупки.

Використовуйте інтернет для покупок

Зараз стало вигідніше купувати в інтернет магазинах, там і вибір побільше і товар дешевше на 10-20%. Так само дуже часто багато сайтів проводять розпродажі та акції. Що може істотно заощадити ваш бюджет.

Питайте за аналоги

Це питання швидше до покупок ліків. Коли лікар приписує закордонні дорогі ліки, обов’язково поцікавтеся про аналог даного продукту.

Не економте на косметичних засобах

Засоби по догляду повинні бути якісні, а не дешеві. Косметика від неякісного виробника може стати причиною серйозних захворювань, а це вже додаткові витрати на лікування.

Покупка одягу

Сплануйте, які речі вам необхідно на наступний сезон. Придбайте в магазині. Дочекайтеся акцій або сезонних розпродажів і купітьза вигідною ціною для себе. Зазвичай розпродажі проходять влітку з 15 червня по 15 серпня або взимку з 15 грудня по 15 лютого. До цього часу розподіліть зарплату так, що б ви могли відкласти гроші на цю покупку, без шкоди для себе.

Відкладіть покупку на 1 місяць

Якщо ви задумали здійснити велику покупку, то відкладіть її на один місяць, для того, що б зрозуміти чи правда, що вам потрібно робити її. Так ви зможете реально оцінити необхідність придбання даної покупки.

Залишити відповідь