Як вгамувати біль в м’язах після тренування: корисні поради?

Професійні спортсмени знають: біль в м’язах – явище короткочасне і не критичне. Однак що робити, якщо ви новачок і тільки що пережили перше тренування? Відразу виникають думки: що, якщо я щось пошкодив? Якщо сильно панікуєте – можна звернутися до травматолога, який перевірить, чи немає вивихів і пошкоджень. В інших випадках варто розібратися, чому виникла біль в м’язах, а головне – як від неї скоріше позбутися?

Причини болю

Найчастіше проблеми з м’язовими болями виникають у тих, хто тільки починає займатися. Навіть якщо після занять ви все ще тримаєтесь молодцем – наступного дня вас чекає неприємний сюрприз. Також болі в м’язах виникають у тих, хто займається за посиленою програмою, змінив рівень тренування на більш складний, а також після тривалих перерв. Ще одна причина – погано проведена розминка перед основними вправами.

Коли людина займається – м’язові структури руйнуються. Але не варто лякатися. Після розпаду починається процес окислення і відновлення нових тканин. При регулярних навантаженнях синтез білка посилюється, м’язи зміцнюються все більше, і з часом зруйнувати зв’язку стає практично неможливим.

Що робити, щоб уникнути болю в м’язах:

· Хороша розминка. Перед тренуванням необхідно добре розігріти м’язи і підготувати їх до більш складних завдань. Проведіть 2-3 підходи, перш ніж починати. В іншому випадку ризикуєте отримати вивих або більш серйозну травму.
· Робіть все поступово. Не варто починати з вправ, які вам не під силу. Краще збільшувати навантаження поступово, не мучаючи своє тіло.
· Під керівництвом тренера. Якщо не впевнені, що правильно виконуєте вправи – деякий час позаймайтеся з особистим тренером. Також перегляньте відеоуроки і порадьтеся, з якою інтенсивністю вам варто виконувати тренування і чи підходять такі вправи саме вам.
· Пийте. Вода не тільки поліпшить самопочуття, але і доставить кисень до м’язів.
· Не варто приходити в зал, якщо погано себе почуваєте. Ви не тільки не зможете виконати тренування, але і може погіршитися стан.
· Ведіть правильний режим дня. Недосипання або голод навряд чи допоможуть тренуватися. А ось впасти без свідомості – цілком.

Що робити, якщо м’язи все ж болять?

Спробуйте кілька методів, які допомагають іншим, які тренуються.

· Крем-анальгетик. Засіб з ментолом допоможе розслабити м’язи за рахунок створення ілюзії холоду в них.
· Контрастний душ. Тепла вода допоможе розслабитися, а прохолодна – привести м’язи в тонус.
· Відвідування сауни. Ще один простий і приємний спосіб зменшити болі в тілі.
· Добавки. Включіть в раціон BCAA, креатин, таурин і глутамін. Вони допоможуть збільшити витривалість м’язів. Перед прийомом варто порадитися з тренером.
· Масаж. Використовуйте спеціальний масажний ролик. Близько 25-30 хвилин масажу допоможуть зняти больові відчуття після тренування.
· Невелика розминка. Відновлювальне тренування допоможе прийти в форму і прискорить зрощування м’язових структур.
· Відпочинок. Якщо біль не проходить – відпочиньте кілька днів. Потім почніть з легких вправ, поступово підвищуючи їх інтенсивність.

Залишити відповідь