Як тренуватися вдома: 3 важливих поради?

Спорт – важлива, але не всіма улюблена частина життя. Проходячи повз спортивну залу, багато закривають очі і прискорюють крок, відчуваючи при цьому докори сумління. Насправді причин відмови від фізичних вправ досить багато. Найбільш часта причина – брак часу і сил. Та й абонемент в хороший зал коштує недешево, що вже говорити про заняття з тренером. Крім того, багато хто соромиться займатися при всіх і відчувають себе ніяково в великих групах. Але з цього глухого кута є хороший вихід – домашне тренування. Давайте дізнаємося, наскільки вона ефективна і що потрібно робити, щоб завжди бути в тонусі.

Правильна підготовка

Якщо уроки фізкультури геть відбили у вас бажання займатися спортом, пора повертати любов до фізичних вправ. Звичайно, зарядка вранці – непоганий початок. Але якщо хочете бути здоровими – декількома присіданнями справа не обмежитися. Тому варто правильно підійти до домашніх тренувань з усією серйозністю.

· Перед тим, як почати тренуватися вдома, слід визначити рівень вашої підготовки. Не варто відразу навантажувати себе і намагатися виконати складні вправи. Можете взяти кілька уроків у персонального тренера, щоб отримати рекомендації і вивчити хоча б базові техніки. Ще один варіант – подивитися відео уроки на Youtube або порадитися зі знайомими, які тривалий час займаються спортивним вправами.

· Підготуйте місце для тренувань. Організуйте міні-зал так, щоб ви могли вільно рухатися. У теплу пору можна займатися на вулиці: бігати біля озера, підтягуватися на спортивному майданчику або стадіоні.

· Запасіться спортивним інвентарем. Звичайно, можна придбати спортивну доріжку і велотренажер, але це виллється в кругленьку суму. Краще купити речі більш дешевої цінової категорії: футбол, гантелі, скакалку, обважнювачі. Можна також скористатися банальним, але ефективним методом: пластиковими пляшками, наповненими водою.

Мотивація

Як то кажуть, добрий початок. Змусити себе тренуватися не так просто, як здається. Так що якщо ваш девіз “почну завтра” – варто вжити таких заходів.

· Пам’ятайте, що ви робите це, щоб виглядати ще краще. Хочете струнку, підтягнуту фігурку? Однією дієти буде мало. Уявіть, як шикарно ви будете виглядати. Та й плаття меншого розміру зачекалося в шафі. Чому б не стати на крок ближче до мрії?

· Спорт корисний для здоров’я. Зараз ви, можливо, не хочете цього визнавати. Але регулярні тренування дуже важливі для опорно-рухової та серцево-судинної систем. Крім того, заняття підвищують настрій і самопочуття.

· Якщо вже зовсім лінь займатися – придумайте собі заохочення. Пообіцяйте собі, наприклад, похід в кіно за регулярне виконання фізичних навантажень.

· Якщо ви обрали спорт як засіб схуднення, варто знати: ви можете їсти солодке або смажене – але в невеликих кількостях. Чим більше рухаєтеся – тим менше потрібно себе обмежувати.

· Багато хто вважає, що тренуватися вдома можна в будь-яких речах. Не зовсім так. Одяг повинен бути зручним, крім того, без кросівок все одно не обійтися. Побалуйте себе красивою формою – тренуватися стане набагато приємніше.

· Займайтеся під улюблену музику. Це допоможе розслабитися і виконувати вправи із задоволенням.

Зацікавленість

Почавши тренування, ви з часом зрозумієте, які вправи вам підходять, а які не викликають особливого ентузіазму. Не обов’язково бігати, якщо вам це не приносить задоволення. Підберіть для себе заняття, яке буде вам до душі – наприклад, йогу. Звикніть приділяти тренуванню близько 20-30 хвилин в день, і скоро не помітите, як втягнетеся.

І пам’ятайте: ми самі відповідаємо за своє тіло. Нехай воно буде здоровим і красивим!

Залишити відповідь