Топ-3 методи, щоб стати розумнішими

Як виходить так, що одні люди досягають успіху, а інші ні? Хтось давно став душею компанії і має не тільки іскрометний гумор, але і обзавівся набором кумедних історій, заради яких всі і збираються. А інша людина судорожно згадує, хто такий Антон Чехов, та ще й Павлович. Нічого поганого в цьому немає. Людина не може знати всього на світі, та й не зобов’язаний. Але щоб отримати хорошу посаду і бути хорошим співрозмовником – слід постійно розвиватися. Ми розповімо, як стати розумнішими і підвищити інтелект.

Мозгова дієта

Від правильного харчування залежить дуже багато чого. Для того, щоб мати хорошу пам’ять, тверезий розум і підтримувати тонус, мозку необхідні поживні речовини, які є не у всіх продуктах.

Перш за все, запасіться їжею, яка містить групу вітамінів В:

– B 1 – найчастіше ховається в продуктах рослинного походження: моркві, картоплі, квасолі і цибулі.

– В 2 – міститься в м’ясі, молочних продуктах, помідорах, вівсянці і гречаній каші.

– В 3 – знаходиться в печінці, бобових і грибах.

– В 5 найкраще шукати в яєчних жовтках, пісних сортах м’яса і зелених овочах.

– В 6 міститься в ягодах, цитрусових і крупах.

– В 7 можна відшукати в горосі, морській рибі і яблуках.

– Щоб заповнити недолік вітаміну В 9, варто їсти більше зелені.

– B 12 є одним з найбільш важливих в своїй групі, так як захищає нервові клітини. Міститься в шпинаті, нерафінованій олії, сирі, рибі і яйцях.

Ще одним важливим елементом є магній. Він зменшує ймовірність розвитку старечого недоумства, розсіяного склерозу і навіть хвороби Альцгеймера. Джерела магнію – злаки, авокадо, горіхи, сочевиця. Не забувайте і про жирні кислоти, які позитивно позначаються на роботі мозку.

Здоровий сон

Недосипання або зайва кількість сну негативно впливає на нервові клітини, приводячи їх до старіння. Для того, щоб добре відпочити, намагайтеся лягати до 12 години ночі в один і той же час, в ідеалі – близько 10 вечора. Спіть не більше 7-8 годин на добу. Якщо є можливість і відчуваєте втому, можете подрімати вдень. Досить 1-2 годин, щоб відчути прилив сил.

Перед сном не заповнюйте мозок негативною інформацією. Також не варто читати книги з захоплюючим сюжетом: це прожене дрімоту. Постарайтеся розслабитися: прийняти ванну, попити трав’яного чаю, подивитися легкий фільм, якщо не виходить заснути.

Тренування

Щоб м’язи стали сильними, їх потрібно тренувати. Те ж саме і з мозком. Якщо не давати йому розминки, рівень навіть самого багатообіцяючого розуму сильно знизиться. Тому намагайтеся тренувати мозок якомога частіше:

Читайте книги. Так, зараз, в столітті технологій набагато простіше дивитися фільми і слухати твори в форматі аудіо. Однак саме візуальне читання добре тренує пам’ять, змушуючи краще запам’ятовувати інформацію.

Вивчайте вірші. Процедура не з приємних, тим більше, асоціюється зі шкільними днями, коли доводилося запам’ятовувати нелюбимі твори або отримувати погані оцінки за не вивчений матеріал. Постарайтеся вчити те, що подобається. Згодом ускладніть завдання: запам’ятовуйте уривки з прози.

Грайте в інтелектуальні ігри. І приємно, і корисно. Освойте шахи і покер. Та й в настільних іграх часто потрібно вибудувати певну стратегію, що змусить, так би мовити, «поворушити мізками”.

Дуже часто ми забуваємо імена знайомих, а то і самих знайомих. Тому при першій зустрічі намагайтеся запам’ятати більше інформації про людину і придумати асоціації, які допоможуть закріпити знання.

Хобі і курси. Заняття чимось цікавим не тільки дарує нові відчуття, але і тренує мозок. Тому намагайтеся розвиватися в напрямках, які вам подобаються і вивчати нове.

Заведіть особистий сайт або блог. Формулюючи тексти так, щоб поділитися своїм баченням з читачами, вам доведеться ретельно обдумувати і вивчати нову інформацію. Дуже скоро ви помітите, що якість думок помітно покращився, а статті стали досить неординарними і колючими.

Вивчення мов. Цей досвід не тільки допоможе розвинути відмінну пам’ять, але і в багатьох ситуаціях знадобиться.

Будьте розумними!

Залишити відповідь