Як скласти резюме: 7 кроків хорошого складання?

Уміло складене резюме – 50% успішного проходження співбесіди. Інтернет рясніє всілякими порадами і уроками, як правильно написати і подати резюме, але багато хто все одно допускають помилки і, як наслідок, втрачають шанси отримати необхідну вакансію. Давайте розберемося, в чому проблема і як зробити так, щоб вами зацікавилися і запросили на співбесіду.

Крок 1: Чітке формулювання

Переглядаючи анкети, роботодавець хоче бачити перед собою людину, яка ясно знає, чого вона хоче. Такий співробітник буде вміло ставити перед собою цілі, розвиватися і старанно виконувати завдання. Вкажіть ту посаду, яку хочете отримати в пропонованій компанії. Не варто вказувати вакансії, взаємовиключні одине одного – краще зробіть окремі резюме для кожної з них.

Крок 2: Вкажіть бажану суму заробітку

Якщо в описі вакансії вже вказана зарплата – робити цього не варто. Роботодавець розраховує, що на вакансію відгукнуться ті, кого влаштовує сума. Однак якщо майбутнє начальство саме пропонує оцінити свої послуги – робіть це ввічливо, але впевнено. Якщо не знаєте, яку суму повинні отримувати то – пошукайте такі вакансії і виведіть середнє число зарплатні.

Крок 3: Не виставляйте зайву інформацію

Багато претендентів по-старому заповнюють графу з адресою, кодом паспорта і подібними даними. Однак не всі роботодавці можуть виявитися добропорядними. Досить вказати місто. А вже при оформленні показуйте паспорт.

Також зважте всі “за” і “проти”, перш ніж висилати посилання на сторінки в соціальних мережах. Тим більше, зазвичай роботодавці не вимагають такої інформації. Якщо необхідність все ж виникла – ретельно очистіть стіну і перегляньте фото. Не варто виставляти надто особисте напоказ – це може викликати непередбачену реакцію.

Крок 4: Будьте собою

Щоб отримати бажану посаду, багато хто йде на хитрість: вказують неіснуючий досвід роботи, хобі та навички. Але обман може розкритися в будь-яку секунду. Не варто прикрашати – інакше ризикуєте виставити себе брехуном в самий невідповідний момент.

Крок 5: Акцент на важливому досвіді

Звичайно, досвід – справа важлива, але роботодавцю, який наймає вас адміністратором, можна не згадувати, що ви працювали в зовсім іншій сфері, яка не стикається з нинішньою. Можна не згадувати компанії, в яких ви працювали кілька тижнів або місяців: у майбутнього боса може виникнути враження, що ви занадто часто міняєте покликання. А ось про робочі будні в великих фірмах варто згадати, навіть якщо вони не зовсім пов’язані з теперішньою вакансією. Це викличе інтерес і повагу.

Крок 6: Правильне фото

Іноді, щоб побачити загальну картину і скласти думку про співробітника, роботодавець може попросити вислати резюме з фото. Особливо якщо це творча або адміністративна робота. Не варто ділитися фотографіями з особистих архівів або знімками на паспорт. Ідеальний варіант – фото з нюдовим або легким макіяжем, зібраним волоссям і впевненим поглядом.

Крок 7: Орфографічні помилки

Навіть найкраще і лаконічне резюме можна зіпсувати помилками. Якщо вас теж кидає в тремтіння при читанні чужих стін в соціальних мережах – перевірте свою анкету. Існує маса сайтів, за допомогою яких можна перевірити текст на орфографію.

І пам’ятайте: ваше резюме повинно все розповісти за вас. Будьте лаконічні, ввічливі і спокійні. Якщо потрібно проявити себе в творчому завданні – не бійтеся показати свій потенціал. Незабаром ви зрозумієте, як відчути те, що потрібно, що цікавить компанію – і отримаєте запрошення на співбесіду.

Вдалих вам пошуків!

Залишити відповідь