Як поєднати роботу з навчанням?

Поєднувати роботу з навчанням доводиться багатьом студентам. Якою б не була стипендія, її часто не вистачає на все необхідне. А адже учням потрібно не тільки оплачувати житло, купувати продукти і канцелярське приладдя. Крім того, для багатьох підробіток – відмінна можливість спробувати свої сили у майбутній професії. А згодом – навіть отримати посаду в цій компанії.

Але через нестачу часу дуже часто страждає або сфера навчання, або успіхи на роботі. В добі всього 24 години, а ще й відпочивати потрібно. Давайте дізнаємося, як правильно поєднувати, щоб не вигоріти і встигати в усьому потрібному.

Порада 1: Планування

Перше і найважливіше завдання – раціонально розподілити свій час. Добре, якщо ви вчитеся на заочному відділенні. Але і в цьому випадку варто вибирати роботу, на якій з розумінням поставляться до ваших рідкісних відлучок на час сесій. Ви зможете працювати повний день і займатися у вихідні.

Але що робити, якщо ви студент денного відділення? Доведеться складати графік. Плануйте день так, щоб мати кілька годин на виконання завдань. Не варто жертвувати сном – це неблагополучно позначиться на вашому здоров’ї, і тоді думки будуть вже не про роботу або навчання. Спочатку буде важко. Але з часом виконувати завдання стане набагато легше.

Порада 2: Адекватне навантаження

Бажаючи накопичити більше грошей, багато хто намагається взяти собі якомога більше роботи. Це похвально, але недоречно. Ви і так вигорає за рахунок постійних стресів на навчанні. І працювати повний день при постійному навантаженні навряд чи вийде. Як підсумок – буде страждати і робота, і навчання. Постарайтеся підшукати вакансію в другу зміну або з частковим навантаженням. Непоганий варіант – фріланс. Це дозволить вам підшукати завдання, для виконання яких у вас будуть і навички, і час. Таким чином у вас вийде поєднати дві сфери і не перенапружуватися. Також багато університетів пропонують стажування в компаніях, з якими співпрацюють. Роботодавцю буде простіше увійти в ваше становище і запропонувати гнучкий графік роботи.

Порада 3: Робота на літо

Вам хотілося відпочити від лекцій, практичних і сесій, відвідати батьків і поїхати на море. Але ви вирішили підробити і накопичити грошей.

Сезонна робота передбачає найрізноманітніші варіанти – від секретаря в офісі до аніматора або продавця морозива. Проте, на канікулах ви зможете повністю присвятити себе роботі і відволіктися від навчання.

Порада 4: Використовуйте знання

Добре пишете статті або розбираєтеся в веб-дизайні? Чому б не попрацювати над окремими проектами? Пошукайте фірми, яким потрібні позаштатні працівники – і беріться за справу. Таким чином ви не тільки заощадите час і використаєте знання, а й отримаєте можливість попрактикуватися у майбутній професії.

Порада 5: Позначте пріоритети

Це не означає, що потрібно порівнювати, що вам важливіше. І робота, і навчання вимагають повної віддачі. Однак потрібно чітко визначити свої завдання в усіх сферах. Заведіть блокнот і записуйте туди невідкладні справи, справи з термінами і те, що можна відкласти. Виділіть час, щоб здати “гарячі роботи”. Відсутність “хвостів” дозволить більш вдало розподіляти час і знаходити годинник для відпочинку.

Порада 6: Чесність

Роботодавцю однозначно варто знати, що ви студент. Таким чином ви зможете погоджувати графік з колегами, коли почнеться час сесій або потрібно буде з’явитися на важливу лекцію.

А от чи варто повідомляти в університеті або коледжі? Якщо ви все встигаєте – викладачі, швидше за все, не помітять кілька пропусків. А ось якщо робота ґрунтовно віддалила вас від навчання – їм варто знати. Більшість викладачів відноситься до роботи під час навчання негативно, вважаючи, що це відволікає від отримання знань. Але інші підтримають вас, особливо якщо ви старанні і відповідальні.

Порада 7: Відпочинок

Якщо людина не може знайти часу, щоб банально полінуватись – вона рано чи пізно втомиться. І морально, і фізично. А вам відпочинок потрібен тим більше. Не відмовляйте собі в задоволенні випити чашечку чаю або трохи пройтися. Таким чином ви зможете розслабитися і поповнити запаси енергії.

І пам’ятайте: тільки ви вирішуєте, що краще для вас. Не варто виснажувати себе і намагатися встигнути все. Головне – робити те, що важливо і дійсно принесе користь.

Залишити відповідь