Переїзд в іншу країну: як правильно підготуватися?

Кожному з нас хоча б раз у житті приходила в голову ідея переїхати в іншу країну. Одні говорили про це в запалі злості і невдоволення, інші – після перегляду програм. Але якщо ви всерйоз налаштовані покинути рідні місця – гарненько підготуйтеся.

Порада 1: Обдумайте

Переїзд – це важливе рішення, яке здатне змінити все ваше життя. Перед тим, як його приймати, варто порадитися з рідними і зважити всі плюси і мінуси. Будь-які зміни тягнуть за собою відчуття страху і невпевненості. Але якщо ви відчуваєте, що здатні подолати всі труднощі – починайте підготовку.

Порада 2: Вивчіть мову

Головною проблемою після переїзду може стати мовний бар’єр. Те, що ви знаєте англійську або французьку, буде величезним плюсом. Однак переконайтеся, що її зрозуміють в тому місці, куди ви переїдете. Найкраще заздалегідь почати вчити мову країни, в яку перебираєтеся, і продовжувати навчання, перебуваючи там. Не бійтеся питати, якщо не розумієте. Краще якомога швидше позбутися від мовного бар’єру, що допоможе не тільки в роботі і покупках, але і в спілкуванні з новими друзями.

Порада 3: Підготуйте документи

Перед тим, як їхати, добре перевірте документи, внесіть необхідні правки і оформіть страховку. Також краще заздалегідь дізнатися, чи потрібні якісь додаткові документи для виїзду.

Порада 4: Дізнайтеся про правила

У кожної країни свої закони і правила. Як ви знаєте, їх незнання не звільняє від покарання. Вирушаючи в чужі краї, краще знати про основні правила поведінки в суспільстві. Адже десь за папірець, кинутий повз урну, зроблять зауваження, а десь і непоганий штраф призначать. Поважайте закони країни, в якій будете жити.

Порада 5: Подбайте про майно

Ви їдете одні або з сім’єю? Чи плануєте поступовий переїзд – або остаточний? Варто скласти план і розібратися зі своїм майном заздалегідь: дізнатися, скільки коштує перевезення речей і яким чином здійснюється. Також варто розібратися з житлом. Подумайте, чи хочете ви його продавати або здавати в оренду? Можливо, про квартиру подбає хтось із родичів? Дешевше буде продати автомобіль або перевезти його з собою. Це один з найбільш важливих питань, які варто вирішити мудро і зручно для себе.

Порада 6: Кредити

Якщо на вас висять зобов’язання у вигляді кредиту або іпотеки – розберіться з ними заздалегідь. Поспілкуйтеся з вашим банком і знайдіть прийнятний для вас вихід. Якщо сума невелика – краще погасити її перед від’їздом.

Порада 7: Позбавтеся від непотрібних речей

Люди можуть обходитися мінімумом необхідних речей. Однак з часом всі ми обростаємо речами, які чомусь з’явилися в будинку, але викинути шкода. Але якщо не їдете до родичів або судженого – великий чемодан стане тягарем. Адже цілком імовірно, що доведеться ще не раз перебиратися з одного житла в інше.

Порада 8: Пошук житла

Зазвичай квартиру або кімнату надає роботодавець, родичі або знайомі, які погодилися дати притулок вас на перших порах. Але в житті бувають різні ситуації. Тому пошуком житла варто зайнятися до переїзду. Також можна знайти недорогий готель або хостел.

Порада 9: Підготуйтеся фінансово

Як ми говорили вище, життя – штука непередбачувана. І переїзд в іншу країну з захоплюючої подорожі може перетворитися на справжній кошмар. Тому варто мати при собі не тільки документи і квиток в один кінець, а й запасну готівку.

Порада 10: Будьте готові морально

Переїзд – момент хвилюючий і досить стресовий. Буде багато складних ситуацій, незвичайних для вас людей, правил і іншого. Можливо, вас чекатиме розлука з рідними – нехай і тимчасова, але непереборна. Нова робота, де доведеться влитися в колектив. Їжа, яку не знаєте, як є, і слова, які не можете вимовити. Але з часом ви звикнете. І надихніться. До того ж, завжди можна повернутися. Адже це ваше життя, і ви маєте право прожити його так, як того хочете саме ви.

Залишити відповідь