Як пережити розрив: найважливіші поради?

Відносини мають властивість закінчуватися. Причому часто – в самий несподіваний момент. Ось ви звично вечеряєте спагетті з улюбленим соусом – і раптом дізнаєтеся, що вас більше не люблять. Буває і таке, що потай пара давно замислювалася про розрив – але не вистачало сміливості або втручалися обставини. У будь-якому випадку таке рішення дається досить важко і здатне на місяці, а то й роки вибити зі звичного життя. Ми підготували кілька порад, які допоможуть розібратися у собі, вгамувати біль і допомогти рухатися далі.

Усвідомте

Зовсім недавно ви шалено любили одне одного, клялися у вірності, дивилися фільми і сміялися з друзями в спільному колі. Здавалося б, як можна зруйнувати своє щастя?

Але це сталося. Не залежно від того, як стався розрив – ви більше не разом. І це потрібно зрозуміти перш за все.

На жаль, помилкою більшості є небажання приймати ситуацію, що викликає стрес. Багато починають будувати плани примирення, нав’язливо намагаються зв’язатися з половинкою, яка вирішила припинити стосунки, зляться або впадають в депресію. Саме усвідомлення ситуації, як би боляче це не було, допомагає зробити перший крок до нового життя.

Будьте на відстані витягнутої руки

Буває, що двоє в парі усвідомлено розлучаються і залишаються добрими друзями. Таке буває дуже рідко, але все ж буває. У більшості випадків партнери не готові повністю відпустити один одного. Іноді один відчуває провину і пропонує залишитися друзями, щоб мінімально поранити іншого партнера.

Але дружба передбачає зовсім інші почуття. Якщо один з пари знайде нову половинку, у іншого напевно виникнуть неприємні емоції. Тому не варто відразу ж погоджуватися на приятельські стосунки, які спричинять за собою багато плутанини. Це зовсім не означає, що потрібно рвати всі зв’язки і зовсім не бачитися. Поясніть, що зараз не готові до цього, але, можливо, з часом переглянете своє рішення. Хто знає – можливо, вам справді вдасться зберегти хороші приятельські стосунки.

Не піддавайтеся миттєвим рішенням

Перебуваючи у відчайдушних почуттях, багато хто роблять необдумані вчинки, про які потім доводиться шкодувати. Напитися і зателефонувати колишньому, погодитися на прогулянку з хлопцем, який не подобається, плюнути на все і сісти в перший-ліпший поїзд.

Звичайно, дуже хочеться втекти від себе, забутися і наповнити життя новими враженнями. І в цьому немає нічого поганого. Багато відчували те ж саме, що і ви. Але намагайтеся не піддаватися спокусам, які зіграють з вами поганий жарт.

Не замінюйте

Прислів’я “Клин клином вибивають” діє далеко не завжди. Якщо розставання пари було спокійним і не викликало негативних емоцій – поява нового партнера в житті є цілком логічним. Але дуже часто нові відносини заводять з метою забути старі. Звичайно, яскраві враження на якийсь час відволікають від проблем. Але якщо і новий союз закінчиться провалом – буде ще болючіше.

Не намагайтеся заглушити негатив і образу, стрибаючи “з вогню та в полум’я”. До того ж, якщо хочете забути про минуле або банально змусити ревнувати колишнього – у нових відносин в принципі не буде жодних шансів. До того ж, ризикуєте образити нового супутника, який ні в чому не винен.

Згадайте про свої цілі

Відносини завжди вимагають багато віддачі. І часом люди самі не помічають, як повністю в них розчиняються. У якийсь момент перестаючи згадувати про добрих друзів і власних цілях. Дуже часто надмірна зацикленість на відносинах шкодить не тільки людині, але й самому союзу. У якийсь момент партнер, оточений надмірною турботою, починає задихатися у відносинах.

Тому хорошим виходом як для зміцнення зв’язку, так і після розлучення, є формування власних пріоритетів і цілей. Згадайте, чого ви хотіли від життя і досягнення цього. Розвивайтеся, вчіться новому – і дуже скоро помітите, що розчарування вщухає, а інтересів стає все більше. До того ж, вам буде про що розповісти. А позитивні, впевнені в собі люди завжди привертають увагу.

Напишіть історію

Відносини, які були важливі – частина вашого життя. Але буває так, що поділитися своїми переживаннями немає з ким. Та й не хочеться обтяжувати людей розмовами. Але виговоритися треба – так чому б не зробити це з допомогою паперу та ручки?

Ні, не варто писати злі листи колишньому або колишній. А от розповісти вашу історію – можна. Навіть якщо ви не відчуваєте в собі письменницького таланту – такий досвід позитивно позначиться на самопочутті. Постарайтеся ретельно розписати свої емоції – як не дивно, це допоможе впоратися з ними. Завершіть розповідь на папері – і приступайте до написання нової глави вашого життя.

Відпустіть

Часто ми боїмося залишитися одні. І розрив відносин породжує страх. Що, якщо зі мною щось не так? Що, якщо у мене не вийде завести нові відносини? З кожними невдалими стосунками бажання обзавестися новими зменшується.

Відпустіть свої страхи. Звичайно, спочатку це буде непросто. Тому робіть те, від чого вам буде ставати легше: дивіться улюблені фільми, їжте морозиво, пробачите найкращому другові.

Пам’ятайте: як би боляче і страшно не було – ви не одні. І з часом ви зможете почати все спочатку.

Залишити відповідь