Криза 30-ти років: чому це найкращий вік?

Чомусь у багатьох людей досягнення 30 річного віку асоціюється з початком кінця. Пам’ятайте, як відзначали свої ювілеї хлопці в серіалі “Друзі”. Здається, що юність пішла, багато однолітків досягли успіху, а ви до сих пір залишаєтеся в батьківському домі, працюєте в ненависному магазинчику і продовжуєте будувати нездійсненні мрії. Так, може, варто використовувати “Друге повноліття” з користю?

Нова реальність

Ще в 18-ть все здається простим і досяжним, будь-яка затія по плечу. Ми не боїмося ризикувати, подорожувати автостопом, їсти сумнівні хот-доги і любити всім серцем. Але до 30 міфи починають руйнуватися. Розчарування, образи і падіння не дають нам можливості подивитися на світ тими очима, що і 10 років тому.

Вічно молодий

Деякі, навпаки, вважають за краще застрявати в підлітковому віці. Зазвичай позначається почуття відповідальності, якої в дорослому житті ой як бракує. Не дивно, що хочеться назавжди залишитися в зоні комфорту, де немає зобов’язань, поганих новин і зморшок. Але зайва інфантильність лише погіршить ситуацію, не даючи можливості розвиватися.

Всі чогось досягли, а я – ні

Ви обіцяли собі закінчити навчання, але не закінчили через будь-які обставин. Хотіли отримати роботу мрії – але задовольнялися вакансіями, працювати на яких було простіше або вигідніше в той момент. Зустрічалися з хлопцем через страх залишитися одній, але так і не обзавелися сім’єю, хоча планували.

У якийсь момент всі незадоволені бажання і цілі виходять назовні. Починає здаватися, що у інших все склалося краще, ніж у вас.

Пресинг з боку суспільства

“Тобі вже 30, а ти ще не замужем?” “Коли другого заведете?” “Чому не працюєш досі? А ось моя Маша … “Погодьтеся, з подібними фразами доводиться стикатися досить часто. Але найгірше – в кризові моменти до них прислухаються. І починають засуджувати себе ще більше.

Пізно щось міняти

Незважаючи на спроби контролювати ставлення до віку, у багатьох 30 років асоціюється з руйнуванням всього життя. Молодість пішла, попереду чекає лише старість, а крему “25+”, до яких раніше руки не добиралися, цілком обжилися на полицях.

Подібний настрій може наздогнати в будь-який момент – і в 29, і в 35. І в цьому немає нічого ганебного. Навіть у тих, хто реалізував всі свої цілі, може виникнути думка: а раптом я весь цей час займався не тим, що мені потрібно? Якщо вас почали терзати смутні сумніви, пора діяти.

· Запасіться терпінням. Кризи проходять всі – і в будь-якому віці. Зверніть свої терзання себе на користь: проаналізуйте, чим ви незадоволені, що хотіли б змінити, чого хочете досягти. Пам’ятайте: криза – це стан, який з часом піде.

· Почніть заново. Так, вам цілих 30 – але чому б і ні? Ідеальний вік для того, щоб змінити життя і надалі не згадувати про втрачені можливості. Підшукайте іншу роботу, розірвіть хворобливі стосунки, перестаньте спілкуватися з не приємними вам людьми. Життя одне – і прожити його потрібно так, як хочете ви.

· У 30 є величезний плюс – життєвий досвід. Часом він буває досить болючим і непростим. Але ви молоді, перспективні, у вас є навички і досвід, з якими можна досягти набагато більшого. Більш того, в західних країнах цей вік вважається самим ідеальним для повноцінного життя і відпочинку.

· У сусідки троє дітей, а у вас ще немає? А ви готові до такої відповідальності? Може, раніше у вас не було фінансової можливості або моральної готовності нести відповідальність за чуже життя? Або ж сім’я забирає весь час, а ви мріяли стати крутим менеджером? Але подивіться на це з іншого боку: можливо, у вас є те, чого б хотіли досягти інші: хороша робота, прекрасний зовнішній вигляд, вірна подруга, турботливий чоловік. Навчіться цінувати те, що у вас вже є. Тоді вам буде простіше досягти нових цілей.

· Не зациклюйтеся на минулому. Почати можна тут і зараз – якщо є величезне бажання і тверда впевненість в своїх силах.

· Відпочивайте. Всім потрібний перепочинок, а постійні навантаження можуть стати однією з причин появи кризи.

І пам’ятайте: не варто сприймати 30 як вирок. Адже насправді все тільки починається.

Залишити відповідь