Як обійти кризу 25-ти років?

У 25-ть життя тільки починає мерехтіти яскравими фарбами. Ви ще молоді, повні сил, але вже досвідченіші, ніж раніше. Проте для багатьох ювілей стає справжнім кошмаром. Доросле життя не тільки постукало в двері, але і обзавелося власною кімнатою у вашому домі. Але не варто в жаху бігти до полиць із засобами для 25-річних, переставати відвідувати концерти або вишукувати у себе сиве волосся. Ми розповімо, чому чверть життя – це сама справжня золота пора і нею варто насолоджуватися довше.

Несподівана криза

Перехідний вік і криза середнього віку – явища постійні. Підлітки бунтують, намагаючись довести своє право на доросле життя, дорослі навпаки – втомилися від повсякденності і відповідальності. Криза чверті століття проходить більш тихо і практично непомітно, але не менш болісно. Суспільство очікує від 25-річних багатьох речей. До цього віку ви повинні навчитися, отримати роботу, обзавестися сім’єю. А також вміти готувати, відвідувати цікаві заходи, слухати більш спокійну музику і мати власне хобі. Ось тільки багаж обов’язків може не тільки підірвати впевненість в собі, а й увігнати в серйозну депресію.

Пам’ятайте: ви нікому нічого не винні. Тільки ви самі вирішуєте, коли і що має статися у вашому житті. 25 – відмінний вік для того, щоб не тільки продовжити, але і почати щось нове.

Ознаки кризи

Ще вчора ви вчилися, жартували над однокурсниками і думали, як провести вихідні. Але вже сьогодні вас терзають зовсім інші думки.

· Ви починаєте замислюватися про свої досягнення і все частіше звертаєте увагу на свої невдачі.
· Невдоволення тілом і фігурою набуває величезних масштабів.
· З’являється страх самотності.
· Ви все частіше озирається на людей свого віку з думками, що у них все виходить краще.
· Ви вважаєте, що обрали неправильний шлях і виправити вже нічого не можна.
· Якщо живете в рідній домівці – відчуваєте себе нездатним самостійно приймати рішення.
Здається, що життя проходить повз.

Що варто засвоїти?

Період будь-якої кризи – це, свого роду, перезавантаження. Ви налагоджуєте нове життя або коригуєте старе. Як з гардеробом, коли потрібно перетрусити старі речі, щоб зрозуміти, які потрібно залишити, а з якими – розлучитися назавжди. Негативне сприйняття світу – тимчасове явище, яке допомагає розглянути ситуацію під новим кутом. До того ж, плюсів у 25-річних досить багато.

Плюс 1: Молодість

25 – вік, коли тіло припиняє формуватися. Енергії в організмі ще досить для того, щоб встигати ходити на роботу, бігати на побачення і відвідувати заняття йогою. До того ж, ще з рік можна дозволити собі поглинати солодощі – звичайно, в розумних кількостях. При правильному догляді шкіра ще не обзавелася зморшками, а в волоссі немає сивини. І чоловіки, і жінки перебувають в самому розквіті сил.

Плюс 2: Досвід

У 18 у нас безліч ідей і планів – але не вистачає зосередженості і знань, як правильно все робити. У 25 амбіції ще грають, а досвід, набутий за ці роки, допоможе більш вдало реалізувати свої проекти. Ви добре розбираєтеся в чому: книгах, стравах, одязі. Вчіться вибирати собі пару і припиняти спілкування з неприємними людьми.

Плюс 3: Все дозволено

Звичайно ж, в розумних межах. Ви самі відповідаєте за своє життя, здоров’я і стан. Крім того, можете купувати алкоголь і ходити в нічні клуби. Якщо до цих пір не виглядаєте на 20.

Плюс 4: Самостійність

Ви можете порадитися з батьками – але самі вирішуєте, як вчинити, куди переїхати і що вдягнути. Більш того – самі можете стати хорошим порадником. Тепер можна не прокрадатись навшпиньки, боячись розбудити домашніх, і звітувати, де ви були і чим займаєтеся. Ви відповідаєте самі за себе. Це лякає і зобов’язує – але стимулює.

Плюс 5: Мрія

Іграшки відкладені, щоденники заховані, а той хлопчик з паралельного класу, який подобався, взагалі вилетів з голови. Страх поступово відходить – але ще залишається здатність вірити в чудеса і мріяти. Та й яка різниця? Будь який вік – відмінний привід погойдатися на гойдалках і подивитися мультики.

Чому б, власне, і ні? Адже тепер ви дорослі і цілком можете це собі дозволити.

Залишити відповідь