5 типів друзів, з якими пора попрощатися

Друзі – дійсно невід’ємна і важлива частина нашого життя. Ми впускаємо їх у своє життя, ділимося секретами і мріями, підтримуємо в скрутну хвилину і чекаємо того ж самого у відповідь. Але що робити, якщо компанія товариша більше не приносить задоволення? І кожна зустріч дається з величезними труднощами, а після неї ви відчуваєте себе пригнічено і сумно? Швидше за все, варто зрозуміти, ким насправді є ваш приятель – адже є типи друзів, які тягнуть нас донизу.

Чому так трапляється?

Коли ми починаємо помічати дивну поведінку і неприємні риси характеру вчорашнього товариша, перше, що приходить нам у голову, — чому я не бачив цього раніше? Причин може бути багато. Може, вас згуртувало яка-небудь подія, але після того, як все пройшло, зрозуміли, що ви – зовсім різні люди. Або ж навмисно ігнорували деякі риси характеру приятеля або приятельки. А, може, ви дуже цінуєте цю дружбe і не в силах зрозуміти, що людина вже давно використовує вас в особистих цілях. Як би то не було у вас бажання спілкуватися пройшло, а ось друг відставати не поспішає і продовжує пускати отруйні коріння у ваше життя.

Заздрісник

Якщо при спілкуванні з людиною у вас виникає почуття провини, швидше за все, ви маєте справу з заздрісником. Така вже людська натура. Як кажуть: у сусіда і трава зеленіша. Такий друг може вічно скаржитися на проблеми, порівнюючи себе з вами: “от у тебе хороша робота, а у мене начальство погане”, “діти тебе слухають – не те що мої”, “яка гарна кофтинка! А от у мене немає грошей на обновки”. Людина змушує вас відчувати провину через ваш успіх. І неважливо, як довго і наполегливо ви добивалися всього – ось у нього не вийшло.

Буває і інший тип заздрісників. Вони більш хитрі і потайливі. Ця людина ніколи не зізнається, що заздрить. Але підсвідомо ви це відчуєте. Такі люди – найбільш небезпечні, а отже – їх слід якомога швидше викреслити з життя. Помітили, як подруга шкодить вам? Діагноз очевидний – заздрість. Також так званий товариш може відмовляти тебе від покупки одягу, яке насправді тобі йде, радить не знайомитися з дівчиною, яка насправді тільки й чекає першого кроку. Коротше кажучи, всіляко прагне, щоб ви не отримали те, чого хочете.

П’явка

Спочатку вам здавалося приємно весь час проводити разом. Секрети, походи по магазинам, нічні розмови віч на віч. Час минув, ви обзавелися іншими справами і вирішили перевести дружбу у більш спокійне русло. Ось тільки не виходить. Подруга весь час телефонує, закидає купою повідомлень і категорично не хоче розуміти, що ви захворіли і не можете вийти або вам необхідно зосередитися на роботі. З часом ви почнете сердитися, просто бачачи на екрані телефону ім’я горезвісної приятельки. Тим більше, зазвичай з потоку інформації, яку виливає на вас подруга, складно почути щось важливе або просто цікаве.

Поганець

З таким товаришем і у вогонь, і мідними трубами пройти можна. Він – справжнє втілення крутих хлопців. Або подруга, яка жадає нових відчуттів і обожнює ризик. Спілкуватися, звичайно, можна. А ще – вляпатися в море пригод, розгрібати наслідки яких вам, швидше за все, доведеться вже самому. Запам’ятайте: сигарета в зубах, сумнівні зв’язки, постійний ризик і неприємності – не найкращі дари, які може піднести дружба. В кінці кінців, ви не Санчо Панса для Дон Кіхота, який сам провокує свої проблеми і навіть радіє цьому. Відучити не вийде, а ось загрузнути – цілком.

Не треба соромитися

Впевненість у собі – якість гарна і корисна. Але, як і в міні спідницях, всьому є межа. Напевно хоча б раз у житті зустрічалися вам друг або подруга, із-за яких доводилося червоніти. Незручні моменти бувають у всіх. Але якщо ваша подруга обожнює занадто відверті речі і без сорому розповідає про свої любовні пригоди на весь автобус – варто задуматися.

Друга сторона цієї монети – невігласи. Ні, це не ті, хто не знає, яка вилка подається до салату або інші правила етикету, адже всього можна навчитися. Невігласи нахабно лізуть в чуже життя, незнайомі з совістю і не вважають негожим задати найделікатніші питання на публіці. Та ще й почати радити, хоча їх про це зовсім не просили. Невихованість – справжній козир таких людей. Хоча з ним партії явно не виграєш.

Маніпулятор

Маніпулятори бувають різні. Але головна їх мета – змусити вас зробити те, що вони хочуть. Сльози, невдоволення, погрози – все, щоб добитися свого. Спочатку вам буде здаватися, що людині дійсно погано. Якщо ви не підтримаєте, — він зробить собі щось погане. І не помічаєте, як опиняєтеся у владі маніпулятора.

Якщо ви невпевнена в собі людина – для ляльковода відкриваються справжні простори для роботи. Буде дивно, якщо з часом ви не перепишете йому свій будинок.

Ну а якщо серйозно – придивіться уважно. Якщо ви вже в який раз поспішаєте до подруги, яка в сотий раз розлучилася з черговим хлопцем і погрожує стрибнути з балкона, везете гроші і речі приятельці, яка просто не хоче працювати і у вихідний виконуєте прохання друзів – ситуація виходить з-під контролю. Більш того, з часом маніпулятор спробує відокремити вас від хороших друзів і посварити з родичами. Адже тоді керувати набагато легше.

Існує багато людей, яких варто уникати: скигліїв, егоїстів, наслідувачів та інших. Але важливо розуміти: не варто триматися за тих, хто користується вами, відбирає час і змушує відчувати себе пригніченим. Ви не винні в їх проблемах, і заздрості, і не повинні покласти все життя на вівтарь дружби. Все, що ви можете вислухати, підтримати і допомогти по можливості. Справжній друг – той, хто цінує ваш час, розуміє і підтримує так само, як і ви. Не бійтеся прощатися з нещирими людьми. Спочатку це може здатися складним. Але насправді, залишившись у вашому житті, вони затьмарюють його набагато більше.

Залишити відповідь