Як припинити агресію на роботі?

Відносини в колективі – річ тонка і досить непередбачувана. У більшості випадків ми можемо захистити себе від непотрібного або неприємного спілкування. Але на роботі зробити це досить складно. Давайте дізнаємося, що можна зробити, щоб захистити себе від агресії інших співробітників і зробити перебування в офісі більш спокійним.

Чому не варто ігнорувати проблему?

Навряд чи комусь хочеться нагнітати ситуацію або вестися на гру сторони, яка провокує на агресію. Однак ігнорування проблеми навряд чи допоможе налагодити ситуацію. Практично кожна людина проводить на роботі більшу частину свого часу. І навіть якщо ви спробуєте повністю зануритися в роботу, від атмосфери в колективі залежатиме багато, в тому числі кар’єра і навіть самопочуття. Кому хочеться працювати, відчуваючи постійний стрес та похмуре бажання скоріше піти з роботи? Тому не варто загострювати проблему. Краще усунути її на початковому етапі.

З ким не варто зв’язуватися?

Робочий колектив досить різношерстий, тому до кожного знадобитися свій підхід. Але є люди, неформальне спілкування з якими варто припинити в корені. Поки не переконалися в щирості і адекватності нової подруги або друга – варто перестрахуватися.

Так кого ж слід уникати?

· Заздрісників. Вони заздрять, як ви одягаєтеся, як виграли конкурс і стали найкращою в цьому місяці. А ще у вас машина. Або хороший хлопець. Або крутіше фото в соціальній мережі. Та у вас навіть резинка на волоссі краще. Такі люди не скажуть в очі, як їх дратують ваші успіхи. А ось підлість – з радістю продумають і зроблять, як тільки трапиться нагода.

· Маніпуляторів. Їх види можна перераховувати до безкінечності. В робочому колективі найчастіше зустрічаються персони, які тиснуть на жалість, або навпаки – використовують положення, щоб морально натиснути на підлеглого. Варто раз зробити послугу — і самі не помітите, як будете робити роботу за двох. А все тому, що у вашої колеги троє дітей, поганий чоловік, проблеми зі здоров’ям, злий начальник (ви ж самі знаєте). А ви така чудова людина, і, звичайно, допоможете. Але в підсумку ви лише візьмете на себе чужі проблеми, а при відмові вас порахують грубою і байдужою персоною.

· Пліткарів. Вони є в кожному колективі. Спочатку здасться, що більше душевної та приємної людини ви не зустрічали. І самі не помітите, як усі ваші секрети, мрії і відносини з іншими співробітниками стануть надбанням громадськості. Так що краще спілкуватися на абстрактні тими і не давати втягнути себе в чергову “мильну оперу”.

· Агресорів. Вони намагаються відстояти “свою територію”, то викидають свій негатив на оточуючих з-за особистих проблем. У будь-якому випадку, подібних людей уникнути складно так як вони все одно знайдуть причину причепитися і зіпсувати вам день.

Порада 1: Впевненість у собі

Зазвичай агресори шукають собі скромну, невпевнену в собі жертву. Звичайно, це не означає, що варто діяти методами кривдника. Покажіть впевненість у своїх силах і повна байдужість до нападок. Якщо чуєте необґрунтовані претензії, спокійно поясніть, що не збираєтеся розмовляти в такому тоні і припиніть розмову. Зазвичай людям набридає переслідувати особу, з якою не вийде вступити в конфлікт.

Порада 2: Розмова по душам

Дуже часто агресія є проявом слабкості і невмінням проявити свої емоції по-іншому. Людина звикає висловлювати свою біль або невдоволення життям з допомогою негативу. Якщо бачите, що, незважаючи на всі суперечки, що ця людина всього лише прикривається бронею – спробуйте поговорити один на один. Поясніть свої почуття і максимально спокійно опишіть поведінку людини. Іноді звичайна розмова по душах допомагає нейтралізувати, здавалося б, страшного ворога.

Порада 3: Годі мовчати

Найчастіша помилка в конфліктній ситуації – мовчати. Нас вчили з усім справлятися самостійно і не скаржитися на інших. Але в даному моменті солідарність з  товаришем по службі неприйнятна. Вам здається, що інші назвуть вас слабким або відвернуться. Але ви відповідаєте, в першу чергу, за себе. Якщо хтось заважає вам виконувати свою роботу, діє на нерви, і – того гірше – загрожує вам, варто звернутися до начальства.

Порада 4: Згуртуватися

Що, якщо вам неприємна людина ображає і обурює інших співробітників? Але ж він один, а вас більше? Чому б не взяти все в свої руки і не допомогти агресору заспокоїтися і зосередитися на своєму житті? Масовик-затійник може тріпати нерви одному – але проти згуртованого колективу навряд чи захоче виступити.

Порада 5: Бережіть свої нерви

Не шукайте головну причину в собі. Якщо в попередньому колективі ви могли розслабитися, вашу роботу цінували і заохочували – швидше за все, вам банально не пощастило з колективом. Але це не означає, що варто стати іграшкою для биття, ігнорувати нападки або піддаватися стресу. Навчіться ставити всіх на місце, але не дозволяйте втягувати себе в конфліктні ситуації. Перш за все, ви прийшли сюди заробити, а вже потім – дружити і спілкуватися.

Якщо бачите, що, незважаючи на всі зусилля, відчуваєте себе не комфортно і погано – перестаньте себе мучити. В кінці кінців, ви завжди можете підшукати більш спокійну вакансію. І перестати нервувати, збираючись на роботу вранці.

Залишити відповідь