Аерофобія: як позбутися страху літати?

Хтось мріє потрапити на борт літака, а у інших подорож на такому транспорті викликає змішані і, як правило, негативні емоції. Виявляється, в сучасному світі близько 30% жителів планети панічно бояться сідати в літак. Чим викликана паніка, а головне – як з нею боротися – ми розповімо в нашій статті.

Причина страху

Причин у аерофобії може бути багато. Будь-яка неприємна пригода пережита в повітрі, тягне за собою страх. Однак панічні атаки часто відчувають і ті, хто жодного разу не бував на борту літака. У чому ж причина?

· Боязнь закритих просторів. Людина боїться опинитися замкненим в літаку, якщо трапиться аварія.

· Вплив ЗМІ. Авіакатастрофи і їх наслідки активно висвітлюються в друкованих виданнях, на телебаченні і радіо. В результаті страх розбитися або опинитися на безлюдному острові приймає критичні розміри.

· Загальна тривожність. Людина боїться втратити контроль над собою, незнайомою йому ситуацією, довіритися іншим людям.

· Незнання. Непоінформованість часто грає з нами злий жарт. Не розуміючи механізми і принцип самого польоту, багато хто починає переживати.

· Частина інших страхів. Аерофобія може бути частиною інших фобій, які є у особистості.

Аерофобія або страх польоту?

Боятися того, чого не відчував або не бачив раніше – цілком нормально. Це всього лише захисна реакція організму, яка пройде, як тільки людина переконається, що її життю нічого не загрожує. Однак якщо від однієї думки про політ вас починає кидати в жар і холод, нічого не змінюється, хоча літаєте регулярно – мова йде вже про фобії.

 

 

Основні симптоми аерофобії:

· Нудота,

· Болі в області грудей,

· Тахікардія,

· Зниження уваги,

· Неможливість сконцентруватися,

· Занепокоєння,

· Відчуття сонливості.

Але не варто впадати у відчай. Існують методи, за допомогою яких ви зможете боротися зі своїм страхом – і перемогти.

Порада 1: Попереджений – значить, озброєний

Більшість людей, які панікують на борту, бояться постраждати в авіакатастрофі. Насправді такий шанс – 1 до 11 млн. Сучасні літаки зроблені з міцних матеріалів, але навіть якщо трапиться аварія – механізми літака і пілоти не дозволять транспорту стрибнути в океан або збитися з курсу.

Щоб відчути себе впевненіше – дізнайтеся реальні факти, які виявляться не такими й страшними.

Порада 2: Розслабтеся

· За кілька тижнів до подорожі почніть регулярно виконувати дихальні вправи. Глибоко вдихайте і видихайте, дихайте з різною інтенсивністю. Також розслаблюйте м’язи.

· Якщо стало страшно – закрийте очі і уявіть перед собою будь-який, заспокійливий образ. Наприклад, ліс або узбережжя моря. Спробуйте відтворити в думках все до найменших дрібниць. Ще один дієвий варіант – представити оксамит. Це розслабить мозок і навіє сон.

· Якщо боїтеся тряски – виберіть місце над крилом літака, біля аварійного виходу або проходу.

· Чи боїтеся темряви? Постарайтеся вибрати рейс, який відправляється вранці або вдень.

· Багато хто вважає алкоголь хорошим засобом для розслаблення. Дійсно, легкий келих вина здатний заспокоїти і підготувати до сну. А ось напої типу віскі, коньяку та інші, міцний алкоголь краще відкласти.

Порада 3: Погляньте ворогові в очі

Небезпека існує завжди. Однак з таким же успіхом ви можете зіткнутися з нею на дорозі, на вулиці і навіть у побуті. Якщо боїтеся – спробуйте подружитися зі стихією повітря. По можливості, частіше літайте на літаку, запишіться на курси керування або стрибка з парашутом. Досить поглянути ворогові в очі, щоб зрозуміти – все не так погано.

Залишити відповідь